Skip to content

Zahrajme si o tom #3

Tak jako televizní zprávy nebo filmové taháky, i hudba si schizofrenii ráda bere jako téma vhodné k nerealistické až škodlivé dramatizaci. V rámci zlepšení reputace tohoto média pořádá Psychohudba sérii plnou písniček a nahrávek o schizofrenii takové, jaká je. Každý díl playlistu Zahrajme si o tom byl doporučen někým, kdo si schizofrenním onemocněním opravdu prošel.

Notoricky známé “Blue Monday” od New Order toho s psychotickými onemocněními tolik společného nemá, ale ve spojení s “Don’t You Want Me” od The Human League, “Tainted Love” od Soft Cell a dalšími samply zmixovanými prchavým Trevor Something je to už něco jiného. Text písně “Come back down” je vcelku přímočarý: Trevor slyší hlasy a prosí někoho a všechny, aby mu poradili, co je opravdové, aby mu řekli, jak se má cítit, a aby ho dostali nohama zpět na zem.

Trevor Something říká, že neexistuje. Prý snad býval new wavovým magnátem osmdesátých let, ale měl tak rád ženy, whiskey a drogy, až z toho zemřel. Znovu se narodil v anglickém Manchestru.

Buď první!

Leave a Reply

Your email address will not be published.