Skip to content

Zahrajme si o tom #9

Tak jako televizní zprávy nebo filmové taháky, i hudba si schizofrenii ráda bere jako téma vhodné k nerealistické až škodlivé dramatizaci. V rámci zlepšení reputace tohoto média pořádá Psychohudba sérii plnou písniček a nahrávek o schizofrenii takové, jaká je. Každý díl playlistu Zahrajme si o tom byl doporučen někým, kdo si schizofrenním onemocněním opravdu prošel.

Profesionální kazatelé Lonesome Wyatt  a The Minister spolu od roku 2005 vydali celou desítku alb a ípíček. Jako Those Poor Bastards se hrdě hlásí k žánru gothic country. Pyšní se svým zoufalým a dle vlastních slov primitivní stylem.

V Give Me Drugs si autoři pohrávají s kombinací hravé hudby a neveselého textu. Lonesome Wyatt chraptivě žádá svět o léky: bez otupenených smyslů se na světě bojí, nesoustředí, nespí a všichni, kteří se naučili život snášet, by se o své medikamenty přeci jen měli podělit! Svoje zoufalství ale prožívá radostně – také ho u něj nedoplňuje nic jiného než repetitivní brnkání táborákové kytary a trsavý rytmus dětských kláves.

Máte vlastní zkušenost se schizofrenním onemocněním a nápad na příští díl seriálu Zahrajme si o tom? Napiště nám!

Buď první!

Leave a Reply

Your email address will not be published.