Skip to content

Pozvánka ke studii: Citová reaktivita schizofrenního spektra

ZVEME VÁS K ÚČASTI NA STUDII
„Citová reaktivita schizofrenního spektra“
Souhlas s provedením této studie vydala Etická komise Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Jaký je cíl studie?
Cílem této studie je stanovit reaktivitu (schopnost, rychlost a rozsah reakce) na některé typy emocionálních podnětů u osob se schizofrenním onemocněním a vyložit její význam.

Co studie obnáší?

  • Dotazník CAPE-42. Dotazník obsahuje 42 otázek určených k přeměření některých typů duševních prožitků.
  • Poslech a hodnocení hudby. Náplní tohoto počítačového testu je hodnocení libosti a budivosti několika hudebních ukázek.
  • Emocionální Stroopův test. V tomto testu problikávají na obrazovce počítače slova různých významů a barev. Úkolem účastníka je nedbat významu slova a zadat barvu, kterým je vykresleno.

Časová náročnost studie činí 60 – 90 minut.

Kdo se smí studie zúčastnit?
Této studie se zúčastní přibližně 50 osob, jimž bylo diagnostikováno schizofrenní onemocnění, a 50 osob bez diagnózy duševního onemocnění a bez rodinné historie schizofrenního onemocnění. Studie je vhodná pro účastníky ve věku 18 – 65 let, kteří netrpí nekorigovanou vadou zraku či sluchu.

Spolupráce na projektu je dobrovolná a anonymní. Z účasti neplynou žádná známá rizika.

Jak se mohu zapojit?
Máte-li zájem zapojit se do tohoto projektu, přihlaste se prosím pomocí kalendáře dostupného zde. Nezapomeňte si také pročíst naše FAQ, neboli často kladené otázky o studii. Těšíme se na Vás!

V současné době je registrace otevřena pouze pro osoby bez diagnózy duševního onemocnění a bez rodinné historie schizofrenního onemocnění.

Buď první!

Leave a Reply

Your email address will not be published.